Meet4Talk meetup

Meet4Talk

Meet4Talk jest platformą wymiany wiedzy dla ekspertów z branży IT zainteresowanych szeroko rozumianym pojęciem Cloud Computing. Chcemy budować społeczność poprzez organizację różnego rodzaju wydarzeń, których celem będzie zbliżenie ludzi pracujących w technologiach cloudowych.

Głównymi obszarami naszego zainteresowania są:

  • DevOps, CI/CD
  • IaaS, Paas, Saas, IaaC in Cloud
  • Cloud programming
  • Cloud testing
  • Cloud computing and big data
  • Security in the Cloud
  • Azure

Dołącz do nas i stań się częścią globalnej, cloudowej rewolucji.

Meet4Talk jest tworzony i organizowany przez Unit4.

Tematy

#1

Lekki refaktoring, duże zmiany

Podczas prezentacji postaramy się wytłumaczyć na czym polega refaktoryzacja kodu, a także wytłumaczymy skomplikowane pojęcia z tym związane. Zaprezentujemy przepis na udany refaktoring oraz odpowiemy na pytania czy warto go wdrażać w projektach. W czasie prezentacji pokażemy inne podejście, w którym nie tylko doświadczeni deweloperzy, ale także początkujący znajdą coś dla siebie. Postaramy się ułatwić analizę błędów podczas pracy z kodem.

#2

DevTest Lab w Azure

Azure DevTest Lab to nowa usługa, która umożliwia w prosty sposób tworzyć i udostępniać developerom środowiska do testów. Omówimy obsługę środowisk pod systemy Windows. Podczas prezentacji zapoznamy słuchaczy z minimalizowaniem strat za pomocą przydziałów i zasad, a także konfiguracją w automatyzacji służącą minimalizacji kosztów i ułatwieniu użycia tego samego środowiska w projekcie. Dzięki DevOps testerzy i developerzy zobaczą jak można wykorzystać wspomnianą usługę w celu zwiększenia produktywności oraz ułatwić zarządzanie zasobami.

Prelegenci

Jarosław Stadnicki

Software Developer

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, który na przestrzeni lat związany był z różnymi firmami m.in. Tieto, Siemens, czy Credit Suisse. Obecnie pracuje w PGS Software, w której zadomowił się już 4 lata temu. W początkowym etapie życia zawodowego skupił się na Javie, jednak szybko okazało się, że dużo lepiej odnajduje się w języku C++. W pewnym momencie zabrał się za podszlifowanie C#, dzięki czemu obecnie rozwiązuje problemy biznesowe, pisząc aplikacje internetowe na platformie Microsoftu.

Czytaj więcej

Mirosław Choma

Saas Operation Engineer

Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w branży IT, głównie z systemami Microsoft. Po pracy jest fanem rozwiązań Apple'a. Aktualnie pasjonat technologii i rozwiązań w chmurze Azure. Stawia również pierwsze kroki w DevOps. Obecnie pracuje w Unit4 Polska.

Piotr Rogala

Cloud Operation Engineer

Pracuje w IT od wielu lat, specjalizując się w rozwiązaniach firmy Microsoft. Ukierunkowany w ostatnim czasie na automatyzację i zainspirowany rozwiązaniami DevOps, wdraża je w oparciu o Azure. Poza tym prowadzi projekty z wykorzystaniem chmury AWS oraz GCP. Po pracy zajmuje się motoryzacją i sportem rowerowym, a dodatkowo prowadzi bloga o rozwiązaniach chmurowych justcloud.pl. Obecnie pracuje w Unit4 Polska.

Wróć

Jarosław Stadnicki

Software Developer

Absolwent Politechniki Wrocławskiej, który na przestrzeni lat związany był z różnymi firmami m.in. Tieto, Siemens, czy Credit Suisse. Obecnie pracuje w PGS Software, w której zadomowił się już 4 lata temu.

W początkowym etapie życia zawodowego skupił się na Javie, jednak szybko okazało się, że dużo lepiej odnajduje się w języku C++. W pewnym momencie zabrał się za podszlifowanie C#, dzięki czemu obecnie rozwiązuje problemy biznesowe, pisząc aplikacje internetowe na platformie Microsoftu.

Dba o to by napisany kod był czytelny i jednocześnie spełniał wszystkie wymagania klientów.

Ponadto prowadzi bloga jaroslawstadnicki.pl, a także podcast Ostra Piła ostrapila.pl, które polecamy odwiedzić.

Wróć

Startup Academy to najbardziej intensywny program warsztatowy przygotowujący do prowadzenia własnej firmy. Organizacja prowadzi startupy od pomysłu do pierwszego finansowania.

Wspiera ona osoby, które chcą rozwijać swój pomysł na na biznes poprzez program szkoleń oraz konsultacji indywidualnych ze swoimi ekspertami. Prezentuje metodę Lean Startup wskazując, w jaki sposób dostosować ją do lokalnego rynku. W ciągu 37 edycji warsztatów lean startup wzięło udział już ponad 1000 uczestników. Jej klienci to w większości osoby ze świata korporacji, którzy chcą wyjść z tzw. "wyścigu szczurów"
i rozpocząć realizację swoich marzeń poprzez budowę własnego startupu. Prowadzi także szkolenia z digital marketingu, które pomagają startupowcom dotrzeć do potencjalnych odbiorców ich produktów.

Organizuje również dedykowane szkolenia dla samorządów w Polsce, współpracuje
z platformami startowymi dla nowych pomysłów oraz z innymi instytucjami otoczenia biznesu.

https://startupacademy.pl/

Wróć

Grupa meetupowa WrocławIT stworzona została z myślą o wszystkich osobach, które szukają informacji/wydarzeń/spotkań związanych z szeroko rozumianym IT we Wrocławiu i okolicach. Nie czekaj i dołącz do naszej wrocławskiej społeczności IT już teraz, aby być na bieżąco z ciekawymi branżowymi eventami!

https://www.meetup.com/WroclawIT/

Harmonogram

Czwartek, 21 września 2017

19:00

19:15

20:30

21:30

22:00

Powitanie

Lekki Refaktoring, duże zmiany

DevTest Lab in Azure

Pizza, piwo

Koniec

Pub wędrówki

Wrocław,
Pub Wędrówki

Pub Podróżniczy Wędrówki
Wrocław, Podwale 37/38

wedrowkipub@gmail.com

Miejsce

Pub Podróżniczy Wędrówki

Podwale 37/38
Wrocław

Jesteś gotów?

Ilość miejsc jest ograniczona!

Zarejestruj się!
Unit4

Unit4 to wiodący dostawca aplikacji klasy korporacyjnej dla ludzi z organizacji działających w sektorze usług. Osiągająca ponad 500 mln EUR przychodów rocznie i zatrudniająca ponad 4000 pracowników na całym świecie firma Unit4 dostarcza najlepsze w swojej klasie rozwiązania ERP zorientowane na branżę usług. Korzystają z nich tysiące organizacji z takich sektorów jak: usługi specjalistyczne, edukacja, usługi publiczne, non-profit, nieruchomości, sprzedaż hurtowa czy usługi finansowe. Unit4 działa z myślą o ludziach. Więcej informacji uzyskać można, odwiedzając stronę, obserwując nas na Twitterze (@Unit4global) oraz odwiedzając naszą stronę w serwisie LinkedIn.

Unit4 Polska składa się z trzech jednostek biznesowych:

Oddział R&D Wrocław jest jednym z trzech oddziałów Research and Development w globalnej Spółce Unit4. Dwa pozostałe mieszczą się w Norwegii oraz w Hiszpanii. Na chwilę obecną pracuje w nim 200 osób, wliczając w to Programistów, Analityków oraz Testerów, koncentrujących się na rozwoju globalnego programu Unit4 Business World.

Unit4 zajmuje się w Polsce rozwojem systemów klasy HR i ERP, sprzedawanych pod marką TETA. Obecnie z rozwiązań Unit4 Polska korzysta ponad 2 tys. firm i instytucji dużej i średniej wielkości, będących liderami w swoich branżach.

Central Customer Support we Wrocławiu to ponad 100 osobowy zespół konsultantów, którzy wspierają klientów w organizacjach wykorzystujących oprogramowanie ERP tworzone przez Unit4 na całym świecie.

Partnerzy

Wrocław MeetUp IT
StartUp Academy

Poprzednie edycje

Kontakt

NIP 899 273 77 41
REGON 021952201
KRS 0000431476
Unit4 Polska sp. z o.o
ul. Powstańców Śląskich 7a
53-332 Wrocław

+48 71 323 40 00