Pierwszy Meet4Talk meetup

Meet4Talk

Meet4Talk jest platformą wymiany wiedzy dla ekspertów z branży IT zainteresowanych szeroko rozumianym pojęciem Cloud Computing. Chcemy budować społeczność poprzez organizację różnego rodzaju wydarzeń, których celem będzie zbliżenie ludzi pracujących w technologiach cloudowych.

Głównymi obszarami naszego zainteresowania są:

 • DevOps, CI/CD
 • IaaS, Paas, Saas, IaaC in Cloud
 • Cloud programming
 • Cloud testing
 • Cloud computing and big data
 • Security in the Cloud
 • Azure

Dołącz do nas i stań się częścią globalnej, cloudowej rewolucji.

Meet4Talk jest tworzony i organizowany przez Unit4.

Tematy

#1

Kontenery Docker w chmurze obliczeniowej Microsoft Azure

Na prezentacji zostaną omówione usługi i rozwiązania dostępne w chmurze obliczeniowej Microsoft Azure, które usprawniają pracę z kontenerami Docker. Zostaną zademonstrowane scenariusze w oparciu o takie rozwiązania jak Azure Container Services (DC/OS, Kubernetes. Swarm), Azure Container Registry, Azure Storage Files, Azure App Service Linux, Visual Studio Team Services, ARM Templates, praktyki DevOps tj. Continuous Integration, Continuous Delivery, Infrastructure as Code, Configuration Management.

#2

Największe, współczesne wyzwania stojące przed testowaniem oprogramowania

U niektórych ludzi sytuacje stresujące są czynnikami stymulującymi do działania, zaś u innych są przyczyną zmagań i walki. Przy odpowiednim podejściu wyzywania mogą umocnić nas w naszych pasjach, zapale i determinacji. LIoyd Roden opisuje wyzwania z jakimi obecnie musimy się zmierzyć w dziedzinie testowania oprogramowania i w jaki sposób możemy na nie zareagować pozytywnie i konstrukcyjnie. Jednym z wyzwań postrzeganych przez LIoyda jest identyfikacja i eliminacja metryk, które są nieprawdą.

Czytaj więcej

Mówcy

Dariusz Porowski

Senior Technical Evangelist w Microsoft Polska

Pracuje w firmie Microsoft Polska jako Senior Technical Evangelist w dziale Nowych Technologii (DX), w którym na co dzień odpowiada za promowanie wiedzy technologicznej z zakresu praktyki DevOps oraz infrastruktury chmurowej Microsoft Azure.

Czytaj więcej

Lloyd Roden

Konsultant w Lloyd Roden Consultancy

Zdobył ponad trzydziestopięcioletnie doświadczenie w branży programistycznej, pracując jako Developer, Test Analyst i Test Manager dla różnorodnych organizacji. W latach 1999-2011 pracował jako konsultant/partner w Grove Consultants.

Czytaj więcej
Wróć

Dariusz Porowski

Senior Technical Evangelist w Microsoft Polska

Pracuje w firmie Microsoft Polska jako Senior Technical Evangelist w dziale Nowych Technologii (DX), w którym na co dzień odpowiada za promowanie wiedzy technologicznej z zakresu praktyki DevOps oraz infrastruktury chmurowej Microsoft Azure. Przed dołączeniem do zespołu Microsoft przez sześć lat z rzędu był wyróżniany jako Most Valuable Professional (MVP) w kategorii Cloud and Datacenter Management. Jest trenerem MCT oraz posiada certyfikaty: MCSE, MCSA, MCITP i MCTS.

Przed podjęciem pracy w Microsoft pracował ponad 8 lat w firmach integratorskich jako architekt oraz konsultant infrastruktury, realizując projekty u klientów korporacyjnych w Polsce, Europie oraz regionie Bliskiego Wschodu.

Prowadzi firmowego bloga Strefa.MS, na którym opisuje najnowsze rozwiązania ze świata IT.

Wróć

Lloyd Roden

Konsultant w Lloyd Roden Concultancy

Zdobył ponad trzydziestopięcioletnie doświadczenie w branży programistycznej, pracując jako Developer, Test Analyst i Test Manager dla różnorodnych organizacji. W latach 1999-2011 pracował jako konsultant/partner w Grove Consultants. W 2011 roku założył Lyoyd Roden Consultancy LTd, niezależną firmę szkoleniowo-konsultacyjną specjalizującą się w testowaniu oprogramowania.

Jego pasją jest inspirowanie, zarażanie entuzjazmem i wzbudzanie u ludzi zainteresowania dziedziną testowania oprogramowania. Miał niebywałą okazję przemawiać na wielu światowych konferencjach, między innymi na STAREAST, STARWEST, EuroSTAR, AsiaSTAR, Belgium Testing Day i Better Software, ale także na Special Interest Groups.

Miał zaszczyt pełnić funkcję Przewodniczącego Programu dla dziesiątej i jedenastej edycji konferencji EuroSTAR. W 2004 roku zdobył nagrodę European Testing Excellence.

Jego wartości

Wierzy, że każda pracą jaką wykonuje, zarówno w roli konsultanta jak i szkoleniowca musi nieść istotne i praktyczne treści, które wyróżniają się zarówno w oczach pojedynczego pracownika jak i całej organizacji.

To dla jego ważne, by ludzie nie tylko czerpali przyjemność ze szkoleń, ale by również udoskonalali swoje umiejętności w testowaniu oprogramowania. Takie nowo nabyte zdolności prędzej czy później przełożą się na lepszą jakość dostarczanych przez organizację produktów.

Aby być osobą wiarygodną i rzetelną w treściach, które przekazuję testującym, dąży do bycia na bieżąco z najnowszymi pomysłami i metodologiami związanymi ze środowiskiem testowania.

Wróć

Największe, współczesne wyzwania stojące przed testowaniem oprogramowania

Wstęp

U niektórych ludzi sytuacje stresujące są czynnikami stymulującymi do działania, zaś u innych są przyczyną zmagań i walki. Przy odpowiednim podejściu wyzywania mogą umocnić nas w naszych pasjach, zapale i determinacji. LIoyd Roden opisuje wyzwania z jakimi obecnie musimy się zmierzyć w dziedzinie testowania oprogramowania i w jaki sposób możemy na nie zareagować pozytywnie i konstrukcyjnie. Jednym z wyzwań postrzeganych przez LIoyda jest identyfikacja i eliminacja metryk, które są nieprawdą. Podczas gdy my (oby) niechcący być wystawieni na fałsz, musimy wypracować metryki, które mają znaczącą, integralną i operacyjną wartość. Kolejnym wyzwaniem stojącym przed leaderami testowania jest dostarczanie kosztorysów testowania, które są przejrzyste, konkretne i sensowne. Podczas tworzenia kosztorysów testowania często pomijamy kluczowy składnik – wymaganą jakość produktu. Trzecim wyzwaniem jest przekonanie managerów testowania by faktycznie uczestniczyli w procesach testowania. Dzięki temu zyskają wiarygodność i szacunek pracowników, którymi zarządzają.

Cele nauki

 • Największe, współczesne wyzwania (szanse) przed jakimi stoi testowanie oprogramowania

  Przed podjęciem wyzwania, które przed nami stoi, ważne jest aby zrozumieć jego istotę i odpowiednio się do niego ustosunkować.

 • Jak to wdrożyć do naszej firmy?

  Ta sekcja jest główną częścią sesji, podczas której będzie podjęta dyskusja na temat największych, współczesnych wyzwań stojących przed testowaniem oprogramowania i branżą IT.

 • Jak to wdrożyć do naszej firmy?

  Co teraz zrobić? Dobrze jest przeprowadzić debatę i dyskusje na takie tematy, ale w jaki sposób możemy wdrożyć to do naszej firmy?

Streszczenie

W jaki sposób ludzie reagują na wyzwania

Badanie ludzkich zachowań jest fascynującą i zawiła dziedziną nauki. Nasze emocje stanowią lwią część naszej osobowości. W sytuacji stresującej każdy z nas reaguje bardzo różnie. U niektórych osób wyzwanie wywołuje pozytywną reakcję, zaś u innych negatywną.

Największe, współczesne wyzwania w testowaniu oprogramowania i w branży IT

 • „Najlepsze praktyki” nie istnieją
 • Kosztorys testowania jest wykonany błędnie
 • Zbyt dużo testowania – za mało czasu
 • Złożoność wyzwania przy każdej okazji
 • Testowanie w chmurze
 • Menagerowie testowania powinni testować

Jak wdrożyć te praktyki do naszego środowiska pracy

Miejmy nadzieję, że chociaż jeden z powyższych punktów skłonił was do myślenia. W jaki sposób możemy wprowadzić zmiany i wpłynąć na tok ludzkiego myślenia? Podczas tej sesji zostanie przedstawione kilka sposobów wdrażania zmian i zostanie zarysowany osobisty plan działania.

Harmonogram

Czwartek, 18 maj 2017

19:00

19:15

20:30

21:30

22:00

Powitanie

Kontenery Docker w chmurze obliczeniowej Microsoft Azure

Największe, współczesne wyzwania stojące przed testowaniem oprogramowania

Pizza, piwo

Zakończenie

Pub wędrówki

Wrocław,
Pub Wędrówki

Pub Podróżniczy Wędrówki
Wrocław, Podwale 37/38

wedrowkipub@gmail.com

Miejsce

Pub Podróżniczy Wędrówki

Podwale 37/38
Wrocław

Jesteś gotów?

Ilość miejsc jest ograniczona!

Zarejestruj się!
Unit4

Unit4 to wiodący dostawca aplikacji klasy korporacyjnej dla ludzi z organizacji działających w sektorze usług. Osiągająca ponad 500 mln EUR przychodów rocznie i zatrudniająca ponad 4000 pracowników na całym świecie firma Unit4 dostarcza najlepsze w swojej klasie rozwiązania ERP zorientowane na branżę usług. Korzystają z nich tysiące organizacji z takich sektorów jak: usługi specjalistyczne, edukacja, usługi publiczne, non-profit, nieruchomości, sprzedaż hurtowa czy usługi finansowe. Unit4 działa z myślą o ludziach. Więcej informacji uzyskać można, odwiedzając stronę, obserwując nas na Twitterze (@Unit4global) oraz odwiedzając naszą stronę w serwisie LinkedIn.

Unit4 Polska składa się z trzech jednostek biznesowych:

Oddział R&D Wrocław jest jednym z trzech oddziałów Research and Development w globalnej Spółce Unit4. Dwa pozostałe mieszczą się w Norwegii oraz w Hiszpanii. Na chwilę obecną pracuje w nim 200 osób, wliczając w to Programistów, Analityków oraz Testerów, koncentrujących się na rozwoju globalnego programu Unit4 Business World.

Unit4 zajmuje się w Polsce rozwojem systemów klasy HR i ERP, sprzedawanych pod marką TETA. Obecnie z rozwiązań Unit4 Polska korzysta ponad 2 tys. firm i instytucji dużej i średniej wielkości, będących liderami w swoich branżach.

Central Customer Support we Wrocławiu to ponad 100 osobowy zespół konsultantów, którzy wspierają klientów w organizacjach wykorzystujących oprogramowanie ERP tworzone przez Unit4 na całym świecie.

Kontakt

NIP 899 273 77 41
REGON 021952201
KRS 0000431476
Unit4 Polska sp. z o.o
ul. Powstańców Śląskich 7a
53-332 Wrocław

+48 71 323 40 00